Символіка Горностаївського району

Символіка району затверджена рішенням XXVIсесії районної ради Vскликання від 20.01.2009 року № 287.

ГЕРБ ГОРНОСТАЇВСЬКОГО РАЙОНУ

Щит скошений зліва, у верхньому синьому полі летить срібна чайка, у нижньому золотому – зелений кавун із золотими смужками, у червоній главі – срібний горностай. Щит з гербом вписано в декоративний картуш, увінчаний золотим територіальним вінцем (зубці – стилізовані листки дуба та липи), внизу – на картуш накладено колоски пшениці.

Синє поле й чайка означають Каховське водосховище, золоте поле й кавун характеризують багатство Степової зони України. Більш загальні елементи, що вказують на хліборобство це колоски, винесені в картуш щита. У червоній главі подано срібного горностая – це асоціативний символ, який вказує на назву району й буде сприяти чіткій ідентифікації герба. Щит увінчує вінець з листя дерев, що вказує на належність герба адміністративному району.

ПРАПОР ГОРНОСТАЇВСЬКОГО РАЙОНУ

Прямокутне полотнище, зі співвідношенням ширини до довжини 2:3, яке складається з трьох рівновеликих вертикальних смуг – білої (від древка), синьої та жовтої, посередині синьої смуги три жовті колоски з 9 – ма, 11 – ма та 9 – ма зернинами.

Білий колір на прапорі символізує чистоту й добропорядність мешканців району, синій – води Каховського водосховища, жовтий – щедрі лани степової зони. На трьох колосках 29 зернин, що означають 29 населених пунктів району (1 селище та 28 сіл).

Герб та Прапор виконані відповідно до геральдичних вимог та принципів й не мають аналогів серед інших місцевих символів в Україні.